گزارش وتصویر ازوبلاگ وزین بنچاق 

 مراسم گرامیداشت 6 دی ( روز همبستگی و اتحاد خانواده ی بزرگ دفاتر اسناد رسمی ) عصر شنبه در سالن اجتماعات کانون سردفتران و دفتریاران با حضور وزیر محترم دادگستری و ریاست محترم سازمان ثبت اسناد و املاک کشور برگزار شد .

در گردهمایی با شکوه ( روز دفاتر اسناد رسمی ) رئیس و نایب رئیس و اعضای هیات مدیره ی کانون سردفتران و دفتریاران " اعضای اصلی و علی البدل " و آقای بهمن کشاورز " رئیس کانون وکلا " و معاونین و مدیران کل سازمان ثبت اسناد و املاک و نمایندگان کانون ها و جوامع سردفتران و دفتریاران استان ها و بیش از 300 نفر از سردفتران و دفتریاران استان تهران حضور داشتند .

مراسم با پخش سرود جمهوری اسلامی ایران آغاز شد و سپس صوت ملکوتی قاری بین المللی قرآن کریم ، استاد حاج کریم منصوری در سالن اجتماعات کانون طنین انداز گردید . اجرای برنامه به عهده ی آقای فرزاد جمشیدی بود . جناب آقای مسلم آقا صفری ، نایب رئیس کانون سردفتران و دفتریاران و دبیر همایش اولین سخنران جلسه بودند و بعد از ایشان آقای دکتر محمود مصطفوی کاشانی در خصوص جایگاه دفاتر اسناد رسمی و شاءن و منزلت سند رسمی سخنرانی کردند .

جنابان آقایان محمد رضا دشتی اردکانی ، ریاست محترم کانون سردفتران و دفتریاران و دکتر احمد تویسرکانی ، معاونت محترم قوه ی قضاییه و ریاست سازمان ثبت اسناد و املاک و حضرت حجت الاسلام والمسلمین مصطفی پور محمدی ، وزیر محترم دادگستری سخنرانان بعدی بودند که به ترتیب در جایگاه قرار گرفتند .

در پایان مراسم از پیشکسوتان سردفتر اسناد رسمی و ایثارگران و جانبازان سردفتر و تنی چند از اساتید دانشکده های حقوق و محققین و مولفین قدردانی به عمل آمد .

لوح تقدیر و پوستر کاتب بالعدل که به مناسبت " روز دفاتر اسناد رسمی " چاپ شده بود ، هدایایی بودند که توسط وزیر محترم دادگستری و ریاست محترم سازمان ثبت اسناد و املاک کشور و ریاست محترم کانون سردفتران و دفتریاران و ریاست محترم کانون وکلا به منتخبین تقدیم گردید .

حضور گسترده و چشمگیر اصحاب رسانه اعم از صدا و سیما و واحد مرکزی خبر و خبرگزاری ها و جراید مختلف از ویژگی های برجسته ی این همایش بود .