شروع بکار پارس وندار وسخن اول توسط مدیر اجرائی

آغاز به کار پارس وندار را به همه همکاران عرصه مجازی تبریک گفته واز همه اساتید علم حقوق اعم از وکلای محترم دادگستری وقضات محترم واساتید دانشگاه و دانشجویان حقوق وسایر اقشار مرتبط  بخصوص سران دفاتر اسنادرسمی ودفتریاران وکارکنان دفاتراسنادرسمی دعوت می شود دراین امرخطیر وپایگاه اطلاع رسانی چه درامرحقوقی واخبار ودانشنامه وسایر اموردرعرصه مجازی همکاری لازم را مبذول دارند وازجناب آقای سلیمی به لحاظ قبول زحمت بسیار سپاسگزارم

سخن اول به قلم جناب سلیمی وبه نقل از پارس وندار

 

بسم الله الرحمن الرحیم

فرا رسیدن ماه مبارک رمضان را به محضر یکایک همکاران عزیز و گرامی تبریک عرض می نمایم.

طی سالیان اخیر فعالیتهای گسترده و متنوع همکاران فرهیخته در فضای مجازی، شرایط ممتازی را پیش روی این منصب مقدس قرار داده است.

لزوم اطلاع رسانی سریع اخبار، اطلاعات و مسایل و مشکلات پیش روی همکاران در اقصی نقاط کشور و چاره اندیشی و ارایه طریق در کمترین زمان ممکن، یکی از دستاوردهای مهم تلاش در عرصه فضای مجازی بوده است.

اقبال عمومی و حسن نظر همکاران در استفاده از اطلاعات و اخبار و پیگیری خواستها و مطالبات حرفه ای در فضای مجازی، واقعیتی انکار ناپذیر از شرایط این روزهای فضای مجازی است.

از سوی دیگر توجه خاص ادارات و دستگاههای مختلف اداری، قضایی و حتی امنیتی کشور بر فعالیت و فعالان این حوزه، نشان دهنده توان و اهمیت فضای مجازی است.

فراموش نکردیم که سال گذشته که در آغاز اجرای طرح ثبت اسناد در سامانه ثبت آنی، فضای مجازی حوزه دفاتر اسناد رسمی علیرغم وارد ساختن اشکالات جدی حقوقی، قانونی و فنی به این سامانه و با استقبال از هر طرح و پرژه الکترونیکی قانونی و با ساختاری صحیح حقوقی که موجبات شفاف سازی و تسریع و تسهیل امور را به همراه داشته باشد، در آن شرایط سخت و دشوار با حضوری فعال و عالمانه به تنها نقطه سراسری قابل اعتماد عموم همکاران جهت آموزش و اطلاع رسانی تبدیل شدند و هم زمان با چالش کشیدن قانونی و حقوقی موضوع، ابتکار عمل در آموزش و رفع مشکلات عموم همکاران را در دست گرفتند.

همکاران فعال در حوزه مجازی که پیش تر به اهمیت و جایگاه واقعی فضای مجازی پی برده بودند، ظرف دو سال، در شش نشست مختلف به بررسی جایگاه برجسته فضای مجازی پرداختند و آگاهانه و بی ادعا راهگشای بسیاری از معضلات گردیدند و مطلعم که بسیاری از فعالین این حوزه، هزینه حضور موثر خود را در این عرصه نیز پرداخته اند.

اما یکی از دستاوردهای نشستهای شش گانه فعالین عرصه مجازی، رونمایی از پایگاه اطلاع رسانی سراسری وبلاگ نویسان دفاتر اسناد رسمی(پارس وندار) در نشست پنجم تهران بود.

در رونمایی از پارس وندار، با طرحی شکیل و امکاناتی کامل برای اهداف از پیش تعریف شده مواجه شدیم که این طراحی و امکانات، در کنار نام زیبای آن باعث شد تا پارس وندار به سرعت در قلب فضای مجازی دفاتر اسناد رسمی قرار گیرد.

اما اراده جدی همکاران ما برای فعالیت رسمی و مستمر پارس وندار در نشست ششم استان مرکزی محقق گردید و عزم جدی برای شروع فعالیت این پایگاه اطلاع رسانی در دستور کار قرار گرفت.

محبت و منت همکاران بزرگوار فضای مجازی شامل حال این کمترین شد و مفتخر گردیدم تا در کنار دوست و برادر عزیزم جناب آقای امیر حسین وحیدی، آغاز گر فعالیت رسمی و مستمر پارس وندار باشیم.

در بدو امر از اعتماد اعضاء محترم شورای سیاستگزاری پارس وندار جناب آقای طباطبایی، جناب آقای جمشیدی، جناب آقای عادلی، جناب آقای خادمی، جناب آقای امینی، جناب آقای عطاریفر و جناب آقای ساداتی صمیمانه تشکر و قدردانی به عمل می آورم و تمام سعی و همت خود را به کار می بندم تا ذره ای پاسخگوی این اعتماد باشم.

اما به منظور شفافیت و اطلاع عموم همکاران از سیاستهای تیم اجرایی پارس وندار نکات ذیل را به عرض شما عزیزان می رساند:


1-تیم اجرایی پارس وندار پایبندی خود را به مفاد منشور اخلاقی وبلاگ نویسان حوزه دفاتر اسناد رسمی که در سومین نشست سراسری سردفتران و دفتریاران وبلاگ نویس به تصویب رسید، اعلام می دارد.

2-تیم اجرایی پارس وندار از یکایک همکاران عزیز و ارجمند سراسر کشور، پیشکسوتان، صاحبان قلم و اندیشه با افتخار در راستای افزایش غنای علمی پارس وندار دعوت به همکاری می نماید و در راستای تحقق این مهم تمام توان خود را به کار خواهد بست.

3- تیم اجرایی پارس وندار خود را موظف به دفاع همه جانبه از منافع معنوی و مادی این منصب مقدس می داند.

4- تیم اجرایی پارس وندار از هر ایده و طرح و برنامه و پروژه قانونی که هم راستای منافع معنوی و مادی این منصب مقدس باشد، دفاع نموده و با آن همراهی خواهد نمود.

5-تیم اجرایی پارس وندار از هر ایده و ارایه طریقی که موجبات ارتقاء عملکرد پارس وندار را فراهم آورد، استقبال می نماید.

6-تیم اجرایی پارس وندار پرسش و پیگیری مطالبات حرفه ای همکاران را وظیفه اصلی خود می داند و انتقاد سازنده همراه با ارایه طریق را در دستور کار قرار می دهد و بر دفاع از حقوق حرفه ای همکاران اصرار می ورزد.

7-پایبندی به قانون، رعایت اخلاق، نگاهی علمی به مسایل، شفاف سازی، تبادل آزاد اطلاعات و دفاع از منافع حرفه ای روح حاکم بر پارس وندار خواهد بود.


با توکل به فضل و رحمت خداوند قادر متعال، بار دیگر از یکایک اعضاء محترم شورای سیاستگزاری پارس وندار تشکر و تقدیر می نمایم و خاضعانه از یکایک همکاران عزیز و ارجمند کمک و همراهی می طلبم و یقین دارم این کمترین از عهده این مسوولیت بزرگ به تنهایی بر نخواهد آمد.

به حول و قوه الهی و بر اساس اعلام به اعضاء محترم شورای سیاستگزاری پارس وندار، از مورخ 12/4/1393 فعالیت آزمایشی و از مورخ 22/4/1393 مصادف با میلاد کریم اهل بیت حضرت امام حسن مجتبی(ع) فعالیت رسمی و مستمر پارس وندار آغاز خواهد شد.

 

 

 

با سپاس

 

/ 2 نظر / 25 بازدید
مهدی سجادی فر

سلام همکار فرهیخته. با توجه به قطعی سه روزه دستگاه پوز نامیمون ملی که عدم کفایت و نالایقی مسولین شرکت سامان را بیش از پیش بر همگان آشکار کرد و با توجه به اینکه در پی بروز این فاجعه حقیقتا کارد به استخوان رسیده و این امر خارج از تحمل خانواده بزرگ دفتر اسناد رسمی است امیدواریم هر چه سریعتر در این حوزه اقدامات موثری صورت گیرد و کار به کاردان سپرده شده و به این غائله خاتمه داده شود.ضمنا مستدعی است جنابتان نیز با قلم شیوای خود به این مساله بپردازید تا مورد استفاده همکاران واقع گردد جرا که در حال حاضر بحث دستگاه پوز ملی و پرداخت الکترونیکی به مهمترین دغدغه دفاتر اسناد رسمی تبدیل شده است.

مهدی سجادی فر

سلام همکار فرهیخته. با توجه به قطعی سه روزه دستگاه پوز نامیمون ملی که عدم کفایت و نالایقی مسولین شرکت سامان را بیش از پیش بر همگان آشکار کرد و با توجه به اینکه در پی بروز این فاجعه حقیقتا کارد به استخوان رسیده و این امر خارج از تحمل خانواده بزرگ دفتر اسناد رسمی است امیدواریم هر چه سریعتر در این حوزه اقدامات موثری صورت گیرد و کار به کاردان سپرده شده و به این غائله خاتمه داده شود.ضمنا مستدعی است جنابتان نیز با قلم شیوای خود به این مساله بپردازید تا مورد استفاده همکاران واقع گردد جرا که در حال حاضر بحث دستگاه پوز ملی و پرداخت الکترونیکی به مهمترین دغدغه دفاتر اسناد رسمی تبدیل شده است.