بسم الله النور

 

 


خدا را شاکرم که بار دیگر توفیق حضور در خبرنامه و انعکاس اخبار مربوط به فضای مجازی دفاتر اسناد رسمی را در اختیارم گذاشت . روزی که پا به عرصه ی فعالیت در فضای مجازی دفاتر اسناد رسمی گذاشتم ، این عنوان " فضای مجازی دفاتر اسناد رسمی " به تعدادی وبلاگ اطلاق می شد که اولین آن " سردفتری یا سرابی فریبنده " و آخرین آن " بنچاق " بود . صفحاتی به غایت ساده و صمیمی ! صاحب وبلاگ مطلبی می نوشت و عده ای می خواندند و نظر می دادند . آدرس وبلاگ های مرجع دست به دست می گشت و مراجعین آن زیاد می شدند . در واقع خواننده سراغ نوشته می آمد و صاحب وبلاگ از اصافه شدن هر نفر به بازدید کنندگانش ذوق می کرد و انگیزه ی او برای نوشتن ، تقویت می شد . تا برگزاری اولین همایش اهالی فضای مجازی دفاتر اسناد رسمی ، صاحبان وبلاگ ، یکدیگر را ندیده بودند و نمی شناختند ! کم کم این آشنایی ها بیشتر شد و همایش ها به شماره ی 7 رسید .
شعار همایش هفتم " به خانه برمی گردیم " بود !
ناگفته پیداست که چون تمام یا عده ای از اهالی فضای مجازی ، از خانه هایشان بیرون آمده و وبلاگ هایشان را به روز نمی کردند ، برگزار کنندگان همایش ، قصد داشتند با انتخاب این شعار ، ضرورت برگشتن به وبلاگ ها و پرداختن به آن را یادآوری کنند .
فعال شدن اپلیکیشن های جدید روی گوشی تلفن همراه و سهولت دسترسی به آنها و امکان تشکیل گروه هایی با عناوین و سلیقه های مختلف ، باعث شد اهالی فضای مجازی دفاتر اسناد رسمی ، یکی بعد از دیگری راهی دیار "وایبر" و "واتساپ" و "اینستاگرام" و ... شوند و سرزمین رویایی و خیال انگیز فضای مجازی دفاتر اسناد رسمی ، خالی از سکنه گردد .
عده ای هم که نرفته بودند ، با عدم استقبال خوانندگان و قلت مراجعین روبرو شدند و کم کم ذوق و شوق خود را از دست دادند !
این بار که برای تهیه ی مطلب سراغ فضای مجازی خالی از سکنه ی دفاتر اسناد رسمی رفتم ، عمق فاجعه به خوبی خودش را نشان داد و آثار گرد و غبار را بر پیشخوان صفحات خیلی از پیشکوتان و صاحب نامان و ستاره های آسمان آن فضا دیدم !
در عوض ، هر صبح که بیدار می شوم ، افتخار عضویت در چند گروه جدید را یافته ام که نه موسس و نه اعضای آنرا می شناسم !
قصدم از نگارش این مقدمه ، به هیچ عنوان نفی ارزش فعالیت در آن محیط ها و گروه ها نیست ! که معتقدم : هر چیز به جای خویش نیکوست .
اما تند نویسی و کوتاه نویسی و پاسخ دادن بلا درنگ به سؤالات و مشکلات حقوقی همکاران و اینکه مطالب این گروه ها ، قابل جستجو و جمع آوری و استفاده برای افرادی که بعدا به گروه ملحق می شوند ، نیست ، یکبار دیگر ضرورت بازگشت اهالی فضای مجازی دفاتر اسناد رسمی را به صفحات وبلاگ و وبسایت خود و همزمان تشویق سایر همکاران به وارد شدن در این فضا و دایر کردن صفحه های جدید نشان می دهد !
جا دارد از صاحبان وبلاگ ها و وبسایت هایی که هنوز فعالیت دارند و چراغ این خانه را روشن نگه داشته اند ، قلبا و صمیمانه تشکر کنم .
در خاتمه ، ذکر این نکته را خالی از لطف نمی بینم که با وجود این همه نیرو و انرژی و "وقت"  در گروه های مجازی نوبنیاد ، پایگاه اطلاع رسانی سراسری وبلاگ نویسان دفاتر اسناد رسمی "پارس وندار" فاقد هر گونه فعالیت بوده و در انتظار همت بالای بزرگان و پیشکسوتان این صنف  نشسته است .
شاید هشتمین همایش سراسری وبلاگ نویسان و وبسایت داران دفاتر اسناد رسمی که قرار است روزهای 24 و 25 و 26 اردیبهشت 1394در مشهد مقدس و در جوار حضرت ثامن الحجج (ع) برگزار شود ، نقطه ی عطفی در تاریخ پر فراز و نشیب فضای مجازی دفاتر اسناد رسمی باشد !

نقل از وبلاگ وزین بنچاق همکار خوب وخستگی ناپذیر جناب جمشیدی

/ 1 نظر / 30 بازدید
مهدی سجادی فر

ارجمند گرانمایه ، همکار بزرگوار ؛ پیشاپیش فرا رسیدن عید سعید نوروز را تبریک و تهنیت عرض نموده و سعادت و سلامت و شادکامی شما و خانواده محترمتان را از درگاه ایزد منان خواهانم. ارادتمند شما : مهدی سجادی فر سردفتر 49 - ارومیه